Producenci
Promocje
huśtawka mała 3w1
huśtawka mała 3w1
133,82 € 87,59 €
szt.
huśtawka 3w1 mała
huśtawka 3w1 mała
133,82 € 87,59 €
szt.
huśtawka 3w1 mała
huśtawka 3w1 mała
133,82 € 87,59 €
szt.
huśtawka 3w1
huśtawka 3w1
133,82 € 87,59 €
szt.
huśtawka 3w1 bujawka dla dziecka
huśtawka 3w1 bujawka dla dziecka
133,82 € 87,59 €
szt.
Jak korzystanie z huśtawki wpływa na rozwój twojego dziecka ?

Kołysanie na huśtawce to nie tylko zabawa dla twojego dziecka to również bardzo ważna czynność która wspiera rozwój na wielu płaszczyznach.

 Na pewno teraz po przeczytaniu zdania powyżej zastanawiasz się jak niby takie bujanie się w przód i tył ma przynieść korzyści dla twojego dziecka?

 Usiądź wygodnie a ja postaram się wyjaśnić magiczną moc huśtawek :)

 

Ruch kołysania się w przód i w tył jest dzieciom niezwykle potrzebny do prawidłowego rozwoju. Chociaż może nam, rodzicom, czasami wydaje się, że długie huśtanie się jest takie nudne i już byśmy chcieli, żeby maluchy zajęły się wykonywaniem innych czynności, nie zabraniajmy im korzystania z huśtawek.

Wasze maluszki przed 9 miesięcy w brzuszku były kołysane i bujane, wiec huśtanie przypomina im czasy prenatalne, daje poczucie bezpieczeństwa, wycisza emocje i uspokaja. Wielu naszych klientów piszę w wiadomościach, że nie spodziewali się że zakup domowej huśtawki tak może korzystnie wpłynąć na ich pociechę. Dzieci które miały problemy z drzemkami w ciągu dnia, pięknie wyciszają się podczas bujania na huśtawce i nie mają już problemów z zasypianiem w dzień.  

 

                                                                                           

 

Ale jednym z najważniejszych aspektów bujania jest rozwój układu nerwowego waszego dziecka. Huśtanie pozytywnie wpływa na układ przedsionkowy, który odpowiada za zmysł równowagi oraz koordynację ruchową, ale nie tylko.

Sprawnie działający układ przedsionkowy pozwala dobrze czuć własne ciało, jego położenie i relacje przestrzenne z otoczeniem. Jeśli nie czujemy się pewnie we własnym ciele, nie czujemy się też bezpiecznie w świecie. Wielu specjalistów zajmujących się rozwojem dziecięcego układu nerwowego uważa, że układ przedsionkowy jest podstawowym zmysłem warunkującym sprawną integrację bodźców i pozostałych zmysłów. Po ludzku mówiąc: nie możemy dobrze pojąć świata odbieranego zmysłami, jeśli najpierw dobrze nie poczujemy swojego ciała.

Jeśli układ przedsionkowy nie działa sprawnie, pojawiają się różnego rodzaju problemy, między innymi z koordynacją ruchową i sprawnością fizyczną, ale także z koncentracją uwagi, nieadekwatnymi reakcjami emocjonalnymi, nadwrażliwością na niektóre bodźce. Zdarza się, że deficyty układu przedsionkowego przekładają się na trudności w prostych codziennych czynnościach takich jak ubieranie się, wiązanie butów, kopanie piłki, pisanie.

 

                       

 

 

 

Nawet w domu, gdzie nie ma ogromnej wolnej przestrzeni, można zamontować huśtawkę. W ofercie naszego sklepu znajdziecie huśtawki które możecie zawiesić przy suficie lub futrynie drzwi na hakach. Nasze huśtawki są wykonane z najlepszych certyfikowanych naturalnych materiałów, len i bawełna.

Zapraszamy do naszego sklepu online z pięknymi ręcznie robionymi huśtawkami :)

 

https://hustawkidladzieci.com.pl/pl/c/HUSTAWKI/42

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl